Úvodní stránka » Ortopedické vložky na míru

Ortopedické vložky na míru

 Proč ortopedické vložky na míru?

 Asfaltové ulice, betonové podlahy, práce ve stoje, chybně formované boty, civilizační styl života působí bolesti a problémy, nejen nohou, ale i celé kostry. Obtíže se projevují únavou, pocity napětí nohou, bolesti chodidel, lýtek i páteře. Chodidla dětí i dospělých se liší proporcemi, formou i rozměry. Chodidla mají rozdílné klenby a prohlubeniny, jsou zcela individuální co do šířky i délky. Nejznámějšími deformacemi jsou:

  • Pes Planus (plochá noha - lidově platfus) - příliš vysoká nebo nízká klenba
  • Pes Cavus (chodidlo vyklenuté do luku)

Plochá noha a následky:

Nejčastějšími následky ploché nohy jsou bolesti chodidel, dolních částí končetin i beder a páteře, otoky dolních končetin, křečové žíly i stav celkové únavy.

Pes Cavus (chodidlo vyklenuté do luku) - následky:

Bolesti nebo křeče lýtek, bolesti prstů, nártu i pocity napětí, ztvrdnutí pokožky, praskání kůže kolem paty, bolesti páteře při větším zatížení pat. Ischias se vždy projevuje u lidí, kteří mají chodidlo vyklenuté do luku, protože to působí nadměrné zatížení paty v místech, kde jsou nervy působící bolest zad.

 ploché chodidlo a chodidlo do luku

Mohou nám pomoci zdravotní vložky

V lékařské praxi je vidět mnoho nevhodných ORT vložek. Mnoho chyb dělají i pacienti sami. Například když nosí vložky pouze příležitostně. Stálé změny jsou pro nohy nepříjemné a vyvolávají nové bolesti. Aby vložka měla ozdravný vliv, musí být sestavena podle návrhu lékaře.

Typy zdravotních vložek

Ortopedické vložky jsou různého typu – anatomické, sportovní, úzké do lodiček, krátké, diabetické, s pronačním nebo supinačním klínem, mohou mít vyměkčenou patu nebo přední díl, zvýšenou patu, výsek pro ostruhu, peloty pod kladívkové prsty, vedení paty.

Jak jsou vložky vyráběny

Pomocí zařízení zvaného Plantograf se provede otisk chodidel pacienta. Na tomto základě se zjistí, jak jsou určité části chodidla zatěžované. Následuje posouzení otisku lékařem ortopedem a pokud to stav chodidla vyžaduje, jsou doporučeny individuální ortopedické vložky. V další fázi se vyrobí zdravotní vložky do bot přizpůsobené tak, aby zbavovaly zátěže příslušné části chodidla. Doporučujeme ve stanovených intervalech provést nový otisk chodidel, aby se zjistily změny. Klient se rozhodne, zda bude v léčbě pokračovat.

Změny jsou individuální a nyní se statisticky sleduje vliv na celkové ozdravění organismu. Pravidelným používáním zdravotních vložek  do bot se předchází dalšímu deformování chodidla a tím i dalším potížím.

NOVINKA:

Sportovní ortopedické vložky NovaPed sports pro různé typy sportovních aktivit 

Každá sportovní aktivita vyžaduje jiné nároky na nohy a chodidla. Ta se přizpůsobují požadovaným sekvencím kloubního pohybu a absorbují síly přenášené z boku do kolene a hlezenního kloubu. Noha je navíc vystavena nadměrnému namáhání, s nímž se potýká při náhlých změnách směru a neustálého přesouvání těžiště. Sportovní ortopedické vložky NovaPed sports pomáhají vyrovnat nerovnoměrné tlaky na chodidlo a slouží jako ideální pomůcka pro sportování. Správnou distribucí síly chodidla se práce svalů stává účinnější, zvyšuje se  potenciál výkonu, zlepšuje se stabilita. Klouby nohou jsou méně namáhány. Menší, rovnoměrná zátěž kloubů i páteře je prevencí proti úrazu při sportu. 

Vložky jsou navrženy v 10 designech pro různé typy sportů:

Běh, Chůze, Nordic walking

Basketbal, volejbal, házená

Cyklistika

Fitness

Fotbal   

Golf, Golf dámský styl - vložky jsou ve třech provedeních – basic, procomfort, prodynamic

Snowboard, Sjezdové lyžování, Běžecké lyžování

Kolečkové bruslení, Rychlostní bruslení a hokej

Tenis, stolní tenis, badminton a squash 

 

Tyto vložky se dají částečně modelovat na nezatíženou nohu a upravit tak, aby odpovídaly designu sportovních bot. Jsou dostupné ve velikostech od 35 - 48.  

Máte-li další otázky, prosíme, využijte kontaktů uvedených zde na stránce. 

 

Informace uvedené zde na webových stránkách jsou čerpány z materiálů firmy Ortopedica s.r.o.

Anna Čípová

ortovložky.info

O nás

Kontakt

Anna Čípová
777 001 211

ambulance:
222 582 214
úterý 13 -16 hodin